• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Spotkanie z misjami w Kamerunie

Dzień 6 lipca dla Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera jest świętem z okazji wspb_150_150_16777215_0___images_stories_dsc05729-001.jpgomnienia liturgicznego błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia. W tym dniu odbyło się spotkanie misyjne, dla którego zawsze ważnym duchowym akcentem jest wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Henryk Jędrzejak – misjonarz pochodzący z Archidiecezji Poznańskiej, a pracujący w Kamerunie  oraz ks. Szymon Stułkowski, rektor WSD w Poznaniu.

W homilii ks. Henryk wyraził wdzięczność wszystkim zebranym za miłość do misji. „Pomagacie ludziom, których nie znacie. Taką miłość okazywała błog. Maria Teresa Ledóchowska. Jest to znak czb_150_150_16777215_0___images_stories_dsc05744-001.jpgystej i bezinteresownej miłości. Ja odwzajemniałam się miłością w modlitwie. Dzięki b_150_150_16777215_0___images_stories_dsc05742-001.jpgpomocy ludzi dobrej woli udało się wykopać studnię głębinową. A więc pomoc materialna jest ważna oprócz przede wszystkim modlitwy”. W drugiej części świętowana misyjnego ks. Henryk „zabrał” uczestników w podróż do Kamerunu, gdzie pracuje od 27 lat. Bardzo ciekawie opowiadał o tym kraju i jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze, o codziennych troskach, szczególnie o mieszkańcach parafii Wom-Yanda. Spotkanie zostało zakończone modlitwą oraz błogosławieństwem, którego udzielił zaproszony misjonarz.

Papieskie Intencje Misyjne

Aby Kościół pielgrzymujący na ziemi był promiennym światłem narodów.

Z galerii...

Archidiecezja Poznańska