ADOPCJA SERCA czyli miłość dookoła świata

 

Adopcja Serca to pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Nie jest to pomoc jednorazowa. Trwa przynajmniej kilka lat, do momentu aż dziecko stanie się dorosłe i niezależne.

Oczywiście Adopcja Serca nie ogranicza się wyłącznie do niesienia pomocy materialnej. Adoptowane dzieci otrzymują również wsparcie duchowe, są otaczane codzienną modlitwą. Wiedzą, że w Polsce żyją ludzie, którzy o nich pamiętają i darzą je swoją miłością i troską. Najpiękniejszym duchowym owocem adopcji na odległość jest prawdziwe szczęście płynące z faktu, że adoptowane dzieci w polskich rodzinach znalazły kochające serca. Doświadczają tego również rodziny adopcyjne. Adopcja Serca rodzi dobro, które ma początek w Bogu, biegnie przez wiele ludzkich serc i rozszerza się na cały świat.

 

Jeśli ktoś pragnie zaadoptować dziecko z Afryki prosimy o kontakt z s. Agatą Wójcik tel. 696 402 952

 

   

LIST zaadoptowanej dziewczynki z Wysp Zielonego Przylądka:

Tym moim listem pragnę bardzo podziękować za Twoje wielkie serce i za pomoc, którą otrzymuję. Moja rodzina jest liczna, mam dziewięcioro rodzeństwa. Czwórka z nas jest zaadoptowana, to wielki skarb! Jedna z moich sióstr jest bardzo chora, ją właśnie kocham najbardziej. Pragnę skończyć szkołę i zostać nauczycielką języka francuskiego, aby móc pomagać tym, którzy od nikogo nie mają pomocy. Chcę też zaopiekować się moimi rodzicami. Dziękuję Ci bardzo za pomoc, jest to wielka rzecz dla całej mojej rodziny. Nigdy nie myślałam, że znajdzie się osoba, która będzie mi pomagać, chociaż mnie nie zna. Nigdy nie myślałam, że będzie to możliwe, a jednak… Kończę ten list pełna wdzięczności i przesyłam miliony uścisków z mojej strony.

Sonia Cabral Barbosa