W parafii pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Kobylinie w diecezji kaliskiej 12 stycznia 2019 r. spotkali się kolędnicy misyjni z archidiecezji poznańskiej oraz kaliskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Damian Bryl, który podziękował kolędnikom misyjnym za ich trud włożony w dzielenie się z innymi Dobrą Nowiną o narodzeniu Pana Jezusa i za to, że dzięki ich kolędowaniu dzieci z Burundi i Rwandy mogą otrzymać upragnioną pomoc. Aby zostać kolędnikiem misyjnym, zaznaczył ks. Biskup, trzeba mieć wielkie serce i pięknie kochać, żeby umieć przyjąć tę ogromną łaskę z którą Pan Jezus przychodzi do nas. Mieć wielkie serce i umieć się nim dzielić z tymi, z którymi przygotowujemy się do kolędowania misyjnego, a potem mocno kochać tych, do których Biskup Damian prosił również najmłodszych, aby dbali o to wielkie serce, by w przyszłym roku móc wyruszyć z Dobrą nowiną na kolejny kolędniczy szlak.

W drugiej części spotkania w szkole podstawowej mali misjonarze obejrzeli jasełka misyjne w formie pantomimy w wykonaniu uczniów SP im. Juliana Tuwima w Kobylinie. Następnie spotkali się z Siostrami Klaweriankami ze wspólnoty krośnieńskiej. Siostra Agata podzieliła się swoim krótkim doświadczeniem misyjnym z pobytu w Kamerunie. Przybliżyła nie łatwe życie kameruńskich dzieci, szczególnie ich marzenia, które w naszym europejskim rozumieniu są bardzo proste, a w afrykańskiej rzeczywistości często nierealne. Najmłodsi mieszkańcy tego kraju marzą o tym, by chodzić do szkoły, by mieć kolorowe książki, zeszyty i prawdziwy piórnik. Po zajęciach w szkole, każde z nich chciałoby bawić się jak inne dzieci – grać w gumową piłkę, czy przytulić prawdziwą lalkę. Wiele z nich marzy po prostu o tym, by mieć szczęśliwe dzieciństwo. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę i radosne wielbienie Pana Boga w tańcu i śpiewie.

Modlitwa i błogosławieństwo ks. Dawida Stelmacha, dyrektora PDMD archidiecezji poznańskiej zakończyła spotkanie misyjne. Dziękujemy wszystkim za przybycie na to misyjne świętowanie, wszelkie wsparcie i pomoc włożoną w jego przygotowanie.

© 2020 | Feeling & Design BIGSET