W dniach 17- 18 sierpnia odbyły się uroczystości dziękczynne za zbudowanie kościoła, szkoły i przychodni zdrowia – Chatka Medyka im. dr Wandy Błeńskiej w Befasy na Madagaskarze. Ks. dr Dawid Stelmach – delegat abp. ds. misji wraz z o. Wiesławem Chojnowskim OMI z Prokury misyjnej oo. Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Jacek Jarosz – wiceprezes fundacji pomocy humanitarnej Redemptoris Missio i Sara Suchowiak – Położna wolontariusz fundacji zostali powitani w parafii świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Befasy w diecezji Morondava na Madagaskarze. Bp Samuelin Marie Fabien Raharilamboniaina OCD powitał ich słowami: „dziękuję za pomoc w budowie kościoła, szkoły I przychodni ale jeszcze bardzo dziękuję wam za to że przybyliście tutaj aby być z nami”. Goście z Polski zostali wprowadzeni uroczystym orszakiem od granic miasteczka aż do kościoła przez miejscowych parafian. Tam po raz pierwszy podziękowano za budowę kościoła, szkoły i przychodni. Popołudniem odbył się festiwal piosenek– Gala ewangelizacyjna.
W niedzielę 18 sierpnia o 08:30 odbyła się msza święta pod przewodnictwem o. Francis Donatien Randriamalala MS wikariusza generalnego generalnego diecezji Morondova. Podczas tej mszy podziękowano za wkład archidiecezji poznańskiej sfinansowanie budowy kościoła parafialnego w Befasy. Poświęcono pamiątkową tablicę umieszczoną w kościele. Tablica zawiera napis „podziękowanie dla archidiecezji poznańskiej za zbudowanie kościoła w Befasy na Madagaskarze lata 2018-2019. tablicę wykonano z drewna palisandrowego. Po uroczystych przemowach, w procesji udano się do Przychodni zdrowia, którą uroczyście poświęcono i dokonano otwarcia. Przychodnia „Chata Medyka” im dr Wandy Błeńskiej zbudowana przez Fundację Redemptoris Missio wraz udziałem Fundacji dla Afryki i Caritas Polska. Przychodnia będzie służyć wszystkim mieszkańcom Befasy i bez względu na wyznanie

Budowa kościoła i szkoły w Befasy na Madagaskarze jest votum wdzięczności archidiecezji poznańskiej za jubileusz 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Misja w Befasy jest jednym z kilku patronatów misyjnych archidiecezji poznańskiej. Dzieła misyjne archidiecezji pomagają min w Kibeho w Rwandzie, w Puerto Libertad w Argentynie, w Managua na Kubie.

© 2020 | Feeling & Design BIGSET