W tym roku nasi kolędnicy misyjni będą pomagać dzieciom w Azji Środkowej (w Kazachstanie, Uzbekistanie  i Kirgistanie ) .

Kazachstan, Republika Kazachstanu – państwo leżące częściowo w Azji Środkowej i częściowo w Europie Wschodniej, powstałe w 1991 w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego, graniczące z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem oraz Federacją Rosyjską.

Republika Uzbekistanu jest państwem leżącym w Azji Środkowej. Należy do Wspólnoty Niepodległych Państw, zrzeszającej niektóre kraje, jakie uzyskały niepodległość po rozpadzie Związku Sowieckiego. Stolicą państwa jest Taszkent – największe miasto, zamieszkane przez około 2,4 miliona osób. Jednocześnie zalicza się ono do największych metropolii regionu. Językiem urzędowym w Uzbekistanie jest uzbecki, sporą rolę odgrywa język rosyjski. Łączna liczba ludności szacowana jest na ponad 29 milionów mieszkańców.

Republika Kirgiska jest państwem leżącym w środkowej części Azji. Posiada dwa języki urzędowe – kirgiski oraz rosyjski. Ludność kraju w 2014 roku szacowana była na ponad 5 milionów mieszkańców. Największym miastem i zarazem stolicą jest Biszkek, w którym żyje niespełna milion osób. Stanowi główny ośrodek kirgiskiej gospodarki (skupia się w nim około 50 procent produkcji przemysłowej). Ponadto przez miasto przebiega międzykontynentalna trasa E40, łącząca Azję z Europą. Niemal 90 procent mieszkańców Kirgistanu wyznaje islam..

© 2020 | Feeling & Design BIGSET