Fragmenty z Orędzia papieża Franciszka na Niedzielę Misyjną 2020

  1. Sobota –17.10.2020

 

„Bóg zadaje nam pytanie: „Kogo mam posłać?”, i oczekuje od nas wielkodusznej i stanowczej odpowiedzi: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8). Bóg wciąż szuka, kogo mógłby posłać na świat i do narodów, aby dawać świadectwo o Jego miłości, o Jego zbawieniu”.

z Orędzia na Światowy Dzień Misyjny 2020.

  1. Światowy Dzień Misyjny, który w Kościele w Polsce rozpoczyna również Tydzień Misyjny. Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie o darze wiary, którego nie możemy zatrzymać tylko dla siebie, lecz jesteśmy wezwani, aby dzielić się nim z innymi. Papież Franciszek w Orędziu na Niedzielę Misyjną, zachęca nas do zastanowienia się, czy jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Boże wezwanie: „Oto ja, poślij mnie!” i świadczyć swym życiem o Jego miłości i Jego zbawieniu. Od naszej odpowiedzi, od naszych decyzji i konkretnych czynów zależy, czy Ewangelia oświeci mroki niewiary, egoizmu, obojętności czasów, w których żyjemy. Ta odpowiedź może zmienić losy wielu osób wśród naszych bliskich i znajomych, jak również tych mieszkających po drugiej stronie kuli ziemskiej!

Nie zapominajmy w tym dniu (i nie tylko) o modlitwie za dzieło ewangelizacji Kościoła i za misjonarzy, o dzieleniu się dobrami materialnymi z najbardziej potrzebującymi i przede wszystkim o otwarciu serca na Bożą miłość zdolną przemienić serca, umysły, ciała, społeczeństwa i kultury w każdym miejscu i czasie.

© 2020 | Feeling & Design BIGSET