Zwyczaj misyjnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia w parafii Świętego Krzyża  w Poznaniu ma już kilkuletnią tradycję. Dnia 26 grudnia 2018 roku, w święto św. Szczepana w kościele parafialnym podczas Mszy św. grupa kolędników misyjnych otrzymała uroczyste błogosławieństwo, którego udzielił ks. Łukasz Szymański. Po uroczystym rozesłaniu, po południu  dzieci wyruszyły, by piękną kolędą przybliżać prawdę o Narodzeniu Pana Jezusa. Tym razem pogoda dopisała, nie było śniegu i było ciepło. Mieszkańcy, których odwiedziliśmy byli dla nas życzliwi, chętnie przyjmowali kolędników, obdarowując słodkościami i dzielili się ofiarą na dzieci w Rwandzie i Burundi.

Natomiast 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego kolędowaliśmy w kościele parafialnym. Podczas Mszy św. o godz. 11. 00 czternaścioro dzieci otrzymało legitymacje PDMD stając się w ten sposób członkami tego dzieła. Cała oprawa liturgiczna była prowadzona przez kolędników. Wysiłek małych misjonarzy został doceniony przez parafian, którzy składali datki do naszych skarbonek misyjnych dla dzieci z Afryki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom które nas przyjęły, a także rodzicom kolędników misyjnych za ich nieocenioną pomoc. Cieszymy się, że wspólnymi siłami możemy choć trochę pomóc dzieciom w różnych zakątkach świata i sprawić, by na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Dzieci z Ogniska Misyjnego  z opiekunką s. Barbarą SSPC

 

© 2020 | Feeling & Design BIGSET