Szanowni Państwo!

Adopcyjni Rodzice sierot „Dzieci Betlejem” w Kitwe w Zambii!

Bardzo serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich dzieci i ich opiekunów z Centrum Dziennego Pobytu „Dzieci Betlejem” w Kitwe. Wczoraj wróciłem z Zambii i od razu śpieszę z pozdrowieniami i wiadomościami.

Aktualnie do szkoły podstawowej „Dzieci Betlejem” uczęszcza 247 sierot. Absolutna większość z nich nie ma obydwóch rodziców; pozostali to półsieroty. Chodzą oni do klas I-VII. Starsze dzieci zapisane są do miejskich szkół, aby po zakończeniu nauki móc otrzymać państwowe świadectwo. Z wielką dumą wychowawcy i nauczyciele mówili o swoich dzieciach podkreślając, że co roku wszyscy absolwenci klasy VII zdają końcowe egzaminy i są przyjęci do szkół państwowych. W ubiegłym roku jeden uczeń nie zdał egzaminu końcowego za pierwszym razem ale przeszedł poprawkę i dzięki temu duma rozpierała wszystkich!

Jest już tradycją, że podczas moich odwiedzin dzieci prezentują najpierw część artystyczną, a na koniec otrzymują świąteczny posiłek. Tak było i tym razem. Każde dziecko otrzymało nie tylko bogaty obiad (kawałek kurczaka lub kiełbasę, ryż, kapustę, groch i butelkę słodkiego napoju) ale także przybory do pisania i słodycze (po 2 ołówki i 2 lizaki).

Może wydawać się to tak niewiele, ale dla naszych dzieci to były iście królewskie dary i książęca uczta! Gdy wszyscy zostali obdarowani i kończyli już swój posiłek to spontanicznie zaczęli śpiewać „Ojcze Jacku, dziękujemy Ci!” Muszę przyznać, że z trudnością udało mi się wówczas ukryć wzruszenie. To przecież tylko dzięki Wam, kochani Rodzice Adopcyjni, było możliwe uczynić to trochę dobra. Bez waszego zaangażowania samemu nic bym nie zrobił. Niech dobry Bóg szczodrze Wam wszytkim błogosławi i stokrotnie wynagradza!

A teraz nowość. Decyzją ks. abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, od najbliższych wakacji zmieniam parafię. Odchodzę z parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp. i 1 lipca br. obejmę parafię pw. Nawrócenia św. Pawła na os. Piastowskim w Poznaniu. W związku z moim przeniesieniem zmianie ulegnie również numer konta bankowego, który będzie używany do kolejnych wpłat na pomoc dla sierot „Dzieci Betlejem”. Mam nadzieję, że konto nie będzie już więcej zmieniane – bez względu na ewentualne moje późniejsze przeniesienia – gdyż w porozumieniu z Centrum Misyjnym Archidiecezji Poznańskiej będziemy odtąd używać numer konta diecezjalnego. Nowy numer konta:

Archidiecezjalne Centrum Misyjne

Bank PEKAO S.A. II Oddział w Poznaniu
Numer konta: 09 1240 1763 1111 0010 3572 8105
Z dopiskiem „sieroty”

Stare konto będzie jeszcze funkcjonowało do końca lipca br. Bardzo proszę, aby w swoich bankach podać informację o nowym koncie i ustawić przelewy na nowy numer. Tak jak pisałem w ostatnim liście zachęcam do wpłat w  wysokości 50-60 złotych miesięcznie – oczywiście wg możliwości ofiarodawców. Jeśli ktoś uzna, że to zbyt dużo niech zostanie przy dotychczasowej wpłacie. Każda ofiara jest bezcenna!

Szanowni Państwo!

Odpowiedzialni za ośrodek troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci zaczęli obecnie budowę opłotowania wokół szkoły (muru z wyrabianych na miejscu pustaków). Dzięki temu zapobiegnie się wchodzeniu na teren ośrodka osób pijanych wzniecających burdy i niepokoje (a takich niestety nie brakuje w Zambii). Do tej pory udało się postawić mur z dwóch stron szkoły. Prace idą powoli w miarę możliwości finansowych. Z wiarą w Bożą Opatrzność raz jeszcze bardzo gorąco dziękuję za waszą modlitwę i przekazywane wpłaty dla „Dzieci Betlejem”. Niech Pan Bóg Wam błogosławi – Szczęść Boże!

ks.dr Jacek Stępczak

© 2020 | Feeling & Design BIGSET