Pragniemy przybliżyć pracę i powołanie misyjne ks.Marka Fischera, oto co sam o sobie pisze.

Swoja posługę jako misjonarz Fidei Donum rozpocząłem w 1991 roku w Namibii i dotychczas posługiwałem w dwóch diecezjach (Rundu i Windhoek), w tym trzech parafiach oraz dwóch seminariach duchownych.

Moja misyjna droga rozpoczęła się w Kavango (południowo-wschodnia Namibia). Najpierw skierowano mnie do misji w Sambiu (30 km na wschód od Rundu), gdzie stawiałem pierwsze kroki jako misjonarz, uczyłem się pierwszych słów w miejscowym języku spędzając każdy weekend w buszu, pokonując spore odległości. Najdalej oddalona stacja misyjna (tzw. outstation) była położona 260 km od Sambiu.

Po czterech latach zostałem przeniesiony do miejscowości Rundu (stolica regionu Kavango), gdzie posługiwałem jako proboszcz w kościele katedralnym, w nowo utworzonym Wikariacie Apostolskim Rundu. W 2000 roku zostałem poproszony o prace w między-diecezjalnym seminarium duchownym w Windhoek (stolica Namibii). Spędziłem tam pięć lat, a następne dwa lata w seminarium duchownym, także między diecezjalnym, w Pretorii w Republice Południowej Afryki.

© 2020 | Feeling & Design BIGSET